انواع دستگاه CNC
دریافت کد جنرال بیمه
1401/02/17 اخبار مهم

دریافت کد جنرال بیمه

دریافت کد جنرال بیمهدریافت کد جنرال بیمه : اگر یک نمایندگی بیمه دارید ، شاید به فکر دریافت کد جنرال بیمه نیز بیافتید. برای همین ما میخواهیم درباره آن صحبت کنیم و تا حد امکان سعی می کنیم که به سوالت شما در این زمینه پاسخ دهیم.دریافت کد جنرال بیمهبا دریافت کد جنرال بیمه میتوان در تمامی رشته های بیمه ا...

دریافت کد جنرال بیمه

دریافت کد جنرال بیمه : اگر یک نمایندگی بیمه دارید ، شاید به فکر دریافت کد جنرال بیمه نیز بیافتید. برای همین ما میخواهیم درباره آن صحبت کنیم و تا حد امکان سعی می کنیم که به سوالت شما در این زمینه پاسخ دهیم.

دریافت کد جنرال بیمه

با دریافت کد جنرال بیمه میتوان در تمامی رشته های بیمه ای فعالیت کرد و تمامی بیمه نامه هایی مانند اتش سوزی ، عمر و سرمایه گذاری ، مسئولیت ، بیمه های خودرو ، بیمه های اشخاص ، بیمه های مهندسی ، بیمه های باربری و … صادر کرد.

مزایای دریافت کد جنرال بیمه

از مزیت های نمایندگی جنرال این است که با فروش بیمه نامه میتوان کارمزد دریافت کرد و نیز علاوه بر آن سود مشارکت سالانه هم بگیرید ، میتوانید با دریافت کد جنرال بیمه از تمامی خدمات شرکت بیمه در تمامی رشته های بیمه ای با تخفیف مناسبی بهره مند شوید.

شرایط دریافت کد جنرال بیمه:

 1. تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران.
 2. اعتقاد به اسلام یا یکی دیگر از ادیان رسمی کشور.
 3. عدم اعتیاد به مواد مخدر.
 4. عدم حجر.
 5. نداشتن سـوء پیشینه کیفری و همچنین نداشتن سابقه محکومیت به جرایم نام برده شده در ماده ۴۶ قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری.
 6. داشتن گواهی پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دایم (برای آقایان)
 7. داشتن حداقل مدرک کارشناسی در رشته بیمـه ( و یا سایر رشته ها با گرایش بیمه بدون نیاز به داشتن سابقه کار بیمه ای ، یا حداقل مدرک کارشناسی در رشته های مرتبط شامل اقتصاد ، امور مالی ، حسابداری ، آمار، مدیریت و حقوق ( با یک سال سابقه کار بیمه های فنی و تخصصی، یا حداقل مدرک کارشناسی در سایر رشته ها با دو سال سابقه کار بیمه ای فنی و تخصصی ، یا حداقل مدرک دیپلم با سه سال سابقه کار بیمه ای فنی و تخصصی )
 8. موفقیت در مصاحبه حضوری.
 9. موفقیت در آزمون نمایندگی بیمه مرکزی
 10. گذراندن دوره کارآموزی به مدت ۱۷ روز اداری در شرکت بیمه مربوطه برای کلیه متقاضیان نمایندگی بیمه .
 11. تهیه دفتر مناسب مورد تایید شرکت. ( پس از تایید شرکت نمیتوان دیگر دفتر را جابجا کرد مگر اینکه شرکت بیمه مذکور اجازه آن را بدهد و مجوز صادر کند در غیر این صورت جرم تلقی میشود )
 12. متقاضیان فاقد سابقه کار، باید دوره آموزشی مربوط را حداقل به مدت ۱۲۱ ساعت طبق دستورالعمل ابالغی بیمه مرکزی ج.ا.ایران در شرکت بیمه ویا موسسات آموزشی مورد تأیید بیمه مرکزی ج.ا.ا گذرانده و گواهینامه قبولی را ارائه نمایند .
 13. اعطای پروانه نمایندگی به متقاضیان دارای مدرک تحصیلی دیپلم و یا فوق دیپلم ، منوط به موافقت کتبی مدیرعامل شرکت بیمه خواهد بود .

دوره دریافت کد جنرال بیمه

دوره دریافت کد جنرال بیمه برای اشخاص حقيقي یا حقوقی است که با رعایت قوانین و مقررات مربوط ، از جمله قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری ، مفاد آیین نامه شماره 75 شورای عالی بیمه ” آیین نامه تنظیم امور نمایندگی بیمه” و سایر مصوبات شورای عالی بیمه ، مجاز به عرضه خدمات بیمه ای به نمایندگی از طرف یک شرکت بیمه طرف قرارداد می باشند.

دریافت کد جنرال بیمه به چه معناست؟

general به معنی عمومی هست و نماینده عمومی می تواند در همه رشته های بیمه فعالیت کند. برخی نمایندگان نیز به صورت تخصصی می توانند به فروش بیمه اقدام نمایند. برای مثال نمایندگان تخصصی بیمه عمر در برخی شرکت های بیمه مثل بیمه پاسارگاد یا بیمه ایران یا .... نمايندگي جنرال هستند به معني اينكه ميتوانند در اکثر رشته هاي بيمه اي مجوز صدور بگيرند.

نمایندگی جنرال

نمایندگی جنرال که  امروزه در سطح شهرها دیده میشود علاوه بر اینکه در شروع کار هزینه های گزافی پرداخت می کنند ، هیچ حمایت و پشتیبانی از لحاظ آموزش فروش ندارند. و فقط آموزشهای ابتدایی درحد آموزش های خدمات بیمه ای و نحوه صدور داده میشود.

هم چنین نماینده جنرال فقط در شهر و استان خودتان میتواند فعالیت نماید و اقدام به جذب بازاریاب نماید که در نهایت می تواند 20 نفر را حمایت و آموزش دهد و در صورتیکه بازاریاب ها اقدام به تاسیس و گرفتن نمایندگی کند ، هیچ کارمزدی از بابت نمایندگان دریافت نخواهد کرد.

نمایندگی مشارکتی

در نمایندگی مشارکتی ، فروش دقیقا مثل نمایندگی جنرال بوده و کلیه خدمات بیمه ای ارائه میشود، تفاوتی

که وجود دارد این است که در نمایندگی مشارکتی در کل کشور می توان دفتر تاسیس و نماینده جذب کرد و از آنها نیز پورسانت دریافت کند و این را تا هر عمقی میتواند افزایش بدهد یعنی حتی اگر نمایندگان بعد از فروش مدیر فروش شدند و نماینده جذب کردند ، نماینده اول از سود آنها نفع می برد.

نمایندگی بیمه چیست؟

نمایندگان بیمه همان‌طور که از نامشان پیدا است ، تنها نماینده همان شرکت بیمه هستند و نمی‌توانند با دیگر شرکت‌ها همکاری کنند. نماینده بیمه موظف‌ است اطلاعات لازم در خصوص انواع بیمه ‌نامه‌های شرکت بیمه را در اختیار متقاضیان بیمه قرار دهند و به آن‌ها مشاوره مورد نیاز را در خصوص خرید انواع بیمه ارائه کنند.

اما فردی که با عنوان کارگزار بیمه کار میکند ، میتواند با چندین شرکت بیمه همکاری داشته باشد و وظیفه دارد بهترین بیمه نامه ها را از بین شرکت های بیمه ای که با آن ها قرارداد دارد ، به مشتریان خود معرفی کند. معمولا نمایندگی بیمه در بین افرادی که میخواهند مشغول کار شوند ، بیشتر مورد قبول است زیرا با فروش یک بیمه نامه از یک بیمه کارمزد ثابتی دریافت میکنند که به مراتب ازکارگزاران بیمه بالاتر است.

تفاوت نمایندگی جنرال و عمر

به نظر شما نمایندگی جنرال با نمایندگی عمر چه تفاوت هایی میتواند داشته باشد؟ برای دریافت نمایندگی بیمه ، برخی از مردم بین بیمه جنرال و بیمه عمر و سرمایه گذاری مردد می شوند و در نهایت به سمت بیمه عمر و سرمایه گذاری میروند زیرا این بیمه از تمام جهات بسیار بهتر است حتی در آموزش دیدن برای شروع کار نیز بسیار بهتر است که ما در اینجا به تفاوت اموزش ها در این دو نوع نمایندگی میپردازیم.

در نمایندگی بیمه عمر و سرمایه گذاری فرد هیچ هزینه ای را پرداخت نم یکند و تمام آموزشات و دوره های او به صورت رایگان توسط نماینده مسئول صورت میگیرد ، اما در بیمه جنرال پرداخت هزینه ها به عهده نماینده تازه کار است و باید مبالغ نسبتا زیادی را به شرکت بیمه مورد نظر پرداخت کند.

برای دریافت نمایندگی بیمه عمر و سرمایه گذاری شما تنها یک بار آزمون می دهید که البته نمونه سوالات این آزمون به شرکت کنندگان توسط نماینده مسئول داده میشود تا به راحتی بتوانند بر مباحث آزمون مسلط شوند ، در صورتی که برای دریافت کد جنرال بیمه ، فرد باید در آزمون های متعددی شرکت کند و مصاحبات زیادی را انجام دهد.

مسیر اول دریافت کد رسمی نمایندگی جنرال

اگر به گرفتن نمایندگی بیمه جنرال یا عمومی که بر اساس آیین نامه 75 بیمه مرکزی می باشد ، علاقه مند باشید ، با ما همراه باشید. در زمینه فروش تمامی سطح های بیمه ای موجود در کشور فعالیت کنید. مانند دفاتری که در سطح شهر محل زندگی خود میبینید. این نمایندگی ها مجوز صدور تمامی سطح های بیمه ای اعم از شخص ثالث و بدنه خودرو و یا بیمه نامه مسئولیت و ... را دارند.

بنابراین اولین مرحله این است که شرایط ابتدایی برای دریافت کد جنرال بیمه را داشته باشید. به همین دلیل ابتدا باید دارای شرایط عمومی باشید و سپس باید حداقل دارای مدرک لیسانس بیمه و یا گرایش های بیمه ای باشید. و همینطور باید دارای شرایط اختصاصی که شامل محل کار مناسب ، در شان شرکت متبوع و نداشتن شغل دوم ، آزاد و یا دولتی و ملزومات اداری مناسب و از همه مهمتر اشباع نبودن منطقه مورد فعالیت خود ، به لحاظ وجود دفاتر از همان نمایندگی و طی کردن آموزش های بلند مدت و قبولی در آزمون های بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران  است .

مسیر دوم دریافت نمایندگی بیمه عمر

شما می توانید از طریق آیین نامه 96 بیمه مرکزی کد رسمی بیمه های عمر و تامین آتیه پاسارگاد را دریافت کنید و با هر مدرک کارشناسی مرتبط ( رشته های مدیریتی و حسابداری…) و غیر مرتبط (مهندسی) و یا کارشناسی ارشد و دکتری و حتی دیپلم وارد صنعت بیمه شوید.

داشتن کد نمایندگی عمر چه کمکی به شما میکند؟

شما اگر به توانمندی خود ایمان دارید ، می توانید از این آیین نامه استفاده کرده و وارد صنعت بیمه شوید. و ما با کادر آموزشی متخصص در کنار شما هستیم. تا با آموزش های حرفه ای مرتبط شما را یاری کنیم. لازم به ذکر است ، در صورت تمایل به دریافت کد جنرال بیمه می توانید روی کمک ما نیز حساب کنید. ما نهایت تلاش خود را برای مشاوره و کمک کردن به شما برای رسیدن به هدفتان خواهیم کرد.

سخن آخر

دریافت کد جنرال مزایای بسیار زیادی دارد و شما می توانید درآمد خوبی از این راه به دست آورید. پس اگر تا به حال به فکر دریافت کد جنرال بیمه نبوده اید ، حتما در مورد آن تحقیق کنید تا بتوانید سود خوبی از کار بیمه به دست آورید.