انواع دستگاه CNC
کارگزاری برخط بیمه
1401/02/17 اخبار مهم

کارگزاری برخط بیمه

کارگزاری برخط بیمهکارگزاری برخط بیمه یک شیوه عالی برای کسانی است که با روند طولانی و اداری مشکل دارند. برای همین ما تصمیم داریم به شما توضیح دهیم که کارگزاری برخط بیمه چیست و چگونه می توان راه اندازی کرد.کارگزاری برخط بیمهکارگزاری برخط بیمه به عنوان واسطه بین شما و بیمه گر عمل می کند. آنها با داشتن...

کارگزاری برخط بیمه

کارگزاری برخط بیمه یک شیوه عالی برای کسانی است که با روند طولانی و اداری مشکل دارند. برای همین ما تصمیم داریم به شما توضیح دهیم که کارگزاری برخط بیمه چیست و چگونه می توان راه اندازی کرد.

کارگزاری برخط بیمه

کارگزاری برخط بیمه به عنوان واسطه بین شما و بیمه گر عمل می کند. آنها با داشتن سوابق شما و دانش بیمه ای خود ، می توانند با قیمت مناسب ، بیمه نامه ای را پیدا کنند که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت داشته باشد. در حالی که کارگزاران می توانند در زمان و هزینه شما صرفه جویی کنند ، ممکن است مجبور شوید برای خدمات آنها هزینه کارگزاری بپردازید.

چه زمانی از کارگزاری برخط بیمه استفاده کنیم؟

استفاده از کارگزاری برای همه ضروری نیست. نحوه خرید بیمه یک انتخاب شخصی است، اما کارگزاران معمولاً برای افرادی که نیازهای بیمه پیچیده تری دارند، مانند صاحبخانه یا صاحب کسب و کار کوچک که به چندین بیمه نامه نیاز دارند، مناسب هستند.

ممکن است از یک کارگزار بیمه بهره مند شوید اگر:

  • چندین ماشین یا خانه داشته باشید.
  • می خواهید به طور کامل نکات و زوایای خط مشی خود، مانند استثناها و محدودیت ها را درک کنید.
  • نیاز به بیمه برای کسب و کار
  • می خواهید بدون سرمایه گذاری وقت یا انرژی خود با چندین بیمه خرید کنید.
  • می خواهید یک رابطه شخصی با شخصی داشته باشید که در شناخت پیشینه و نیازهای پوشش شما سرمایه گذاری کرده است.
  • به خاطر داشته باشید، اگر در حال خرید بیمه عمر دائمی هستید، بهتر است با یک مشاور مالی تنها با کارمزد مشورت کنید.

نحوه پرداخت کارگزاران

درک نحوه پرداخت کارگزاران به شما کمک می کند تا از شما در برابر کارگزاری که فقط به فکر کسب درآمد است ، محافظت کند تا اینکه شما با خط مشی درستی پیش بروید. کارگزاران می توانند از دو طریق مختلف درآمد کسب کنند: از طریق کمیسیون یا کارمزد کارگزار. آنها ممکن است از هر دو یا فقط یک کمیسیون دریافت کنند. اکثر ایالت ها از کارگزاران می خواهند که نرخ کمیسیون و سایر هزینه ها را از قبل اعلام کنند. با این حال، هوشمندانه است که در مورد هزینه هایی که باید بپردازید علاوه بر حق بیمه بپرسید.

کمیسیون ها

کارگزاران زمانی که شما را در آن شرکت بیمه قرار می دهند از یک بیمه گر کمیسیون دریافت می کنند. مقدار کمیسیون بر اساس سیاست و شرکت متفاوت است و معمولاً به عنوان درصدی از حق بیمه محاسبه می شود. کارگزاران اغلب در اولین سیاست در مقابل تمدید، کمیسیون بیشتری دریافت می کنند. کارگزاران بیمه عمر، می توانند تا 100٪ کمیسیون در سال اول دریافت کنند. از آنجایی که این می تواند انگیزه ای قوی برای فروش بیش از حد نیاز شما به بیمه عمر باشد، هنگام خرید یک بیمه نامه عمر دائمی که به طور قابل توجهی گران تر و پیچیده تر از بیمه عمر مدت دار است، با یک مشاور مالی فقط با هزینه مشورت کنید.

کارگزاران علاوه بر حفظ شهرت خود، دلیل مالی هم دارند تا اطمینان حاصل کنند که سیاست خود را دوست دارید و حفظ می کنید. اگر بیمه خود را لغو کنید یا پرداخت ها را در چند سال اول متوقف کنید، ممکن است کارگزار لازم باشد کمیسیون را به بیمه گر بازپرداخت کند. کمیسیون به طور خودکار در قیمت بیمه نامه لحاظ می شود.

از آنجایی که کارگزاران بیمه از هر شرکتی که با آن کار می کنند، کمیسیون دریافت می کنند، از نظر تئوری نباید از یک بیمه گذار نسبت به دیگری دفاع کنند. با این حال، برخی از شرکت‌ها به کارگزاران بیمه پاداش یا هدایایی را برای جذب مشتریان ارائه می‌دهند، با مشوق‌های بزرگ‌تری برای کسانی که تجارت بیشتری وارد می‌کنند. باز هم، همیشه از قبل در مورد نحوه عملکرد کمیسیون سوال کنید.

هزینه های کارگزار

برخی کارگزاران بیمه علاوه بر دریافت کارمزد، کارمزدی دیگری نیز دریافت می کنند. به طور کلی، حق الزحمه کارگزاری باید منطقی باشد و برای خریدار آشکار شود. ایالت شما ممکن است محدودیت هایی برای هزینه داشته باشد. کارمزد کارگزار اغلب غیرقابل استرداد است، بنابراین اگر بیمه نامه خود را لغو کنید، پول خود را پس نخواهید گرفت مگر اینکه کارگزار بیمه شما صادق نباشد.

کارگزاری بیمه در مقابل نمایندگی بیمه

کارگزاران بیمه اغلب با نمایندگان بیمه اشتباه گرفته می شوند. فهمیدن دلیل آن آسان است: هر دو با چندین شرکت کار می کنند و کمیسیون دریافت می کنند. با این حال، نمایندگان بیمه پول خود را به طور کامل از کمیسیون به دست می آورند.

از آنجایی که هم کارگزاران و هم نمایندگان با خرید پوشش بیمه بیشتر ، سود بیشتری کسب می کنند، انگیزه ای برای فروش بیشتر دارند. در عین حال، آنها باید خدمات باکیفیتی به مشتریان ارائه دهند تا کسب و کار شما را حفظ کنند.

نمایندگان بیمه نماینده شرکت های مختلف بیمه هستند، نه افرادی که بیمه نامه ها را می خرند، در حالی که کارگزاران نماینده خریدار هستند. نمایندگان همچنین می توانند یک بیمه نامه را ملحق کنند یا قبل از نهایی شدن و صدور یک بیمه نامه، پوشش موقت ارائه دهند. یک کارگزار بیمه معمولاً با یک نماینده یا بیمه‌گر کار می‌کند تا یک بیمه نامه را ببندد. قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، قیمت همچنان می تواند تغییر کند.

کارگزاران بیمه با بیش از یک شرکت بیمه کار می کنند، آنها با شرکت های خاصی قرارداد دارند و برخلاف نمایندگان بیمه هستند که اغلب به فروش بیمه نامه های خاص از یک شرکت خاص محدود می شوند.

کارگزاری بیمه خودرو چیست؟

کارگزار بیمه خودرو به شما کمک می کند تا برای خودرو بیمه خرید کنید. آنها برای درک نیازهای پوشش بیمه شما کار می کنند و سپس مناسب ترین گزینه را پیدا می کنند. آنها اغلب صاحبان خانه و سایر انواع پوشش را نیز می فروشند. آنها در مورد قیمتی که می پردازید تصمیم نمی گیرند بلکه این کار توسط شرکت بیمه انجام می شود. اما آنها می توانند راه هایی برای کمک به شما در صرفه جویی در پول پیدا کنند، مانند بررسی تخفیف های احتمالی.

همه کارگزاران بیمه خودرو برای فروش بیمه نامه باید الزامات مجوز شما را برآورده کنند. حفظ و اجرای صلاحیت ها و صدور مجوز از منافع مصرف کنندگان و صنعت بیمه به عنوان یک کل محافظت می کند. از آنجایی که هر ایالت قوانین متفاوتی در مورد بیمه دارد، الزامات صدور مجوز ممکن است متفاوت باشد.

انواع کارگزاران بیمه خودرو

معمولاً دو نوع کارگزار وجود دارد: مستقل و وابسته. درک تفاوت می تواند به شما کمک کند تا جستجوی خود را برای یک خط مشی بهتر هدایت کنید. نمایندگی های بیمه مستقل با شرکت های مختلف بیمه خودرو همکاری می کنند تا به شما در یافتن مناسب ترین بیمه نامه کمک کنند. از آنجایی که آنها با چندین شرکت کار می کنند، شما را در یک گزینه پوشش قرار نمی دهند.

نمایندگان بیمه وابسته فقط نماینده یک شرکت بیمه خودرو یا یک گروه از بیمه گذاران مرتبط هستند. در این ترتیب، کارگزار می‌تواند سیاست‌هایی را فقط از آن شرکت خاص ارائه دهد.

چه کسی به کارگزار بیمه خودرو پرداخت می کند؟

هنگامی که شما یک بیمه نامه را از یک نماینده بیمه خریداری می کنید، آنها کمیسیون دریافت می کنند. کمیسیون معمولاً درصدی از قیمتی است که برای پوشش می پردازید، که قبلاً در هزینه گنجانده شده است. به عبارت دیگر، کار با یک کارگزار بیمه خودرو بر هزینه ای که برای بیمه پرداخت می کنید، تاثیری نخواهد داشت.

در برخی موارد، کارگزاران بیمه خودرو نیز ممکن است برای خدمات خود هزینه ای دریافت کنند. آنها می توانند تا زمانی که قانون ایالت اجازه دهد این کار را انجام دهند. هنگام تعیین اینکه آیا می خواهید با یک کارگزار بیمه خودرو کار کنید، باید این هزینه را از قبل در نظر بگیرید زیرا می تواند هزینه شما را افزایش دهد.

درک نحوه کسب درآمد کارگزاران بیمه

راه اصلی کسب درآمد یک کارگزاری برخط بیمه ، کمیسیون و کارمزد بر اساس بیمه نامه های فروخته شده است. این کمیسیون ها معمولاً درصدی بر اساس میزان حق بیمه سالانه ای است که بیمه نامه برای آن فروخته می شود. حق بیمه مبلغی است که یک فرد یا شرکت برای یک بیمه نامه پرداخت می کند. حق بیمه برای بیمه نامه هایی پرداخت می شود که مراقبت های بهداشتی، خودرو، خانه، زندگی و سایر موارد را پوشش می دهد.

حق بیمه برای شرکت بیمه درآمد است. همچنین نشان دهنده یک مسئولیت است، زیرا بیمه گر باید برای ادعاهایی که علیه بیمه نامه مطرح می شود ، پوشش دهد. بیمه‌گران از حق بیمه‌ها برای پوشش بدهی‌های مرتبط با بیمه‌نامه‌هایی که تعهد می‌کنند ، استفاده می‌کنند. آنها همچنین ممکن است حق بیمه را برای ایجاد بازده بالاتر و جبران برخی از هزینه های ارائه پوشش بیمه ای سرمایه گذاری کنند که می تواند به بیمه گر کمک کند تا قیمت ها را رقابتی نگه دارد.

بیمه‌گران حق بیمه‌ها را در دارایی‌هایی با سطوح نقدینگی و بازدهی متفاوت سرمایه‌گذاری می‌کنند، اما آنها ملزم به حفظ سطح خاصی از نقدینگی هستند. تنظیم‌کننده‌های بیمه دولتی تعداد دارایی‌های نقدی لازم را برای اطمینان از پرداخت خسارت توسط بیمه‌گران تعیین می‌کنند.

یک کارگزار یا نماینده بیمه اغلب درصدی یکجا در مقابل حق بیمه سال اول بیمه نامه ای که می فروشد و سپس یک پرداخت درآمد باقیمانده سالانه کوچکتر اما مداوم در طول عمر بیمه نامه به دست می آورد.

مسیر شغلی کارگزاری برخط بیمه

کارگزاران بیمه مانند نمایندگان بیمه به مدرک لیسانس و اغلب پیشینه فروش یا تجارت نیاز دارند و مهارت های بین فردی و تحقیقاتی قوی دارند. از آنجا که کارگزاران بیمه باید قراردادها را از طرف مشتریان خود بررسی کنند، توجه به جزئیات در قراردادها و راحتی در تجزیه و تحلیل شرایط و ضوابط برای موفقیت در این مسیر شغلی ضروری است.

اگرچه کارگزاران بیمه می توانند انواع مختلفی از بیمه را که فروش آنها راحت باشد، انجام دهند، اما بررسی یک نوع بیمه و تبدیل شدن به یک متخصص ممکن است سودمند باشد. کارگزاران باید در شهری که در آن فعالیت می کنند مجوز داشته باشند. به روز نگه داشتن تغییرات در قوانین بیمه راه خوبی برای حفظ اعتماد مشتریان شما نیز می باشد.

سخن آخر

با راه اندازی کارگزاری برخط بیمه میتوانید بسیاری از خدمات بیمه ای را در اختیار مشتریان خود قرار دهید و با کارمزدی که دریافت می کنید ، سود خوبی به دست آورید.