انواع دستگاه CNC
استعلام خلافی خودرو
1401/03/02 اخبار مهم

استعلام خلافی خودرو

استعلام خلافی خودرواستعلام خلافی خودرو :استعلام جزئیات خلافی و پرداخت با پلاک: در این روش، تسویه خلافی به صورت آنی انجام می‌شود و جزئیات کامل جرائم رانندگی قابل مشاهده است. استعلام خلافی با پلاک ملزم به پرداخت 52,000 ریال است که از اعتبار شما کسر و احراز هویت با کد ملی و شماره موبایل مالک وسیله نقلی...

استعلام خلافی خودرو

استعلام خلافی خودرو :استعلام جزئیات خلافی و پرداخت با پلاک: در این روش، تسویه خلافی به صورت آنی انجام می‌شود و جزئیات کامل جرائم رانندگی قابل مشاهده است. استعلام خلافی با پلاک ملزم به پرداخت 52,000 ریال است که از اعتبار شما کسر و احراز هویت با کد ملی و شماره موبایل مالک وسیله نقلیه انجام می‌شود. لازم به ذکر است که بیمه همیار دخل و تصرفی در تعیین این هزینه ندارد.

استعلام مجموع خلافی با پلاک بدون جزئیات

در این روش، امکان استعلام خلافی و مشاهده مجموع مبلغ جرائم امکان‌پذیر است. در این روش دیگر نیازی به احراز هویت نیست و می‌توانید مجموع مبالغ خلافی وسیله نقلیه خود را مشاهده و نسبت به پرداخت آن اقدام کنید.

لیست کامل خلافی خودرو

به محض صدور خلافی خودرو، بیمه همیار به صورت آنی لیست خلافی را بروز‌رسانی می‌کند و می‌توانید به راحتی قبوض جرائم رانندگی خود را مشاهده و با اطمینان پرداخت کنید. با استفاده از امکان پرداخت گروهی در سبد قبض بیمه همیار می‌توانید قبوض جرائم خود را به صورت یکجا پرداخت نمایید.

مشاهده جزئیات کامل خلافی

با وارد کردن شماره پلاک خود در روش استعلام خلافی خودرو با جزئیات می‌توانید خلافی خود را به صورت کامل و با جزئیات مشاهده کنید و نسبت به پرداخت آن اقدام کنید. سوابق استعلام خلافی شما نیز در بخش سوابق خدمات پلیس در سایت و اپلیکیشن بیمه همیار قابل دسترسی است. در بیمه همیار امکان چاپ رسید خلافی به همراه جزئیات قبض خلافی را نیز وجود دارد و برای استفاده از این امکان کافیست پس از پرداخت جرایم با پلاک، به بخش سوابق در پروفایل کاربری خود مراجعه و رسید پرداخت را پرینت بگیرید.

 آیا تسویه خلافی پرداختی در سامانه بیمه همیار به صورت آنی انجام می‌شود؟

بله؛ در پرداخت خلافی با شماره پلاک، تسویه خلافی به صورت آنی و لحظه‌ای انجام می‌شود و به محض اتمام فرایند پرداخت، جرائم شما از لیست خلافی راهور حذف خواهند شد.

برای استعلام خلافی با پلاک به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای استعلام خلافی با پلاک، به شماره پلاک خودرو، نیاز دارید. در صورتی که مایل به دریافت جزئیات قبض نیز هستید، علاوه بر پلاک باید کد ملی و شماره تماس مالک خودرو را وارد کنید.

اگر به هر دلیلی قبض جریمه دو بار پرداخت شود چه باید کرد؟

متاسفانه سرویس پرداخت جرایم راهنمایی و رانندگی کاملا دستی بوده و باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای کاربران می‌شود. درصورت پرداخت تکراری یک جریمه رانندگی باید با مراجعه به واحدهای اجرائیات پلیس راهور در سراسر کشور نسبت به درخواست استرداد پرداختی اشتباه اقدام کنید. با توجه به این موضوع که پرداخت تکراری قبوض ممکن است موجب گرفته شدن وقت و انرژی خیلی زیادی از مشترکین شود، ما پیشنهاد می‌کنیم که برای پرداخت قبوض خود از سامانه قبضینو استفاده کنید. 

دریافت خلافی خودرو با استفاده از USSD

با شماره گیری کد دستوری #۱۱۰* می‌توانید استعلام خلافی خود را نیز انجام دهید. کافیست این کد دستوری را با موبایل خود شماره گیری کنید و پس از انتخاب گزینه خدمات قابل ارائه، گزینه استعلام تخلفات را انتخاب کنید.

استعلام خلافی با شماره پیامک 1101202020

با استفاده از سامانه پیامکی 1101202020 می‌توانید نسبت به استعلام و پرداخت جریمه خود اقدام کنید.

1. شماره VIN خودرو (شماره ۱۷ رقمی پشت کارت خودرو که با IR شروع می‌شود) را با یک * (ستاره) به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کنید. (اول شماره VIN، بعد ستاره را وارد کنید.)

استعلام و پرداخت خلافی خودرو راهور 120

یکی از راه‌های استعلام خلافی آنلاین، استفاده از سایت راهور ۱۲۰ و خلافی خودرو راهور است. سایت پلیس راهور یا راهور 120 خدمات گوناگونی را به کاربران ارائه می‌دهد و استعلام جریمه خودرو با شماره بارکد نیز یکی از این خدمات است. توجه داشته باشید که برای استعلام خلافی خودرو راهور 120 باید در سامانه سخا ثبت نام کرده باشید و رمز عبور خود را تعیین کرده باشید.

استعلام خلافی موتور سیکلت با پلاک

برای استعلام خلافی موتور سیکلت نیز می‌توانید شماره بارکد پشت کارت موتور خود را در بخش استعلام با شماره بارکد و یا شماره پلاک موتور را در بخش استعلام و پرداخت خلافی با شماره پلاک وارد کنید.