انواع دستگاه CNC
بدون کد نمایندگی کارگزاری بزنیم
1401/02/17 اخبار مهم

بدون کد نمایندگی کارگزاری بزنیم

بدون کد نمایندگی کارگزاری بزنیمآیا به دنبال راه اندازی یک کارگزاری هستید و یا می خواهید درباره این کار اطلاعات کسب کنید؟ اگر پاسخ مثبت است ، با ما همراه باشید. در این مقاله تصمیم داریم نشان دهیم که چگونه بدون کد نمایندگی کارگزاری بزنیم.بدون کد نمایندگی کارگزاری بزنیماین روزها بسیاری از مردم به دنب...

بدون کد نمایندگی کارگزاری بزنیم


آیا به دنبال راه اندازی یک کارگزاری هستید و یا می خواهید درباره این کار اطلاعات کسب کنید؟ اگر پاسخ مثبت است ، با ما همراه باشید. در این مقاله تصمیم داریم نشان دهیم که چگونه بدون کد نمایندگی کارگزاری بزنیم.

بدون کد نمایندگی کارگزاری بزنیم


این روزها بسیاری از مردم به دنبال شغل خوبی برای خود هستند و تاسیس یک کارگزاری بسیار مطرح می شود. اما به نظر شما شرایط راه اندازی یک کارگزاری چیست و چگونه می توان کد نمایندگی برای آن دریافت کرد. در ادامه سعی می کنیم به سوالات مختلف شما در این زمینه پاسخ دهیم.

بیمه چیست؟


بیمه در واقع یک عهد و پیمانی است که بین یک فرد و یک سازمان انجام می شود و مقدار پولی در طول زمان به شرکت پرداخت می شود و در صورتی که زیانی به فرد وارد شود ، بیمه می تواند این ضرر و زان را پرداخت کند.

انواع بیمه

·        بیمه حوادث

بیمه حوادث یکی از مهم ترین بیمه ها در زندگی هر فرد است. شاید شما نیز شنیده باشید که در مدرسه بیمه حوادث برای هر دانش آموز تعلق می گیرد تا در صورت بروز هر نوع حادثه ای ، فرد ایمن شود.

·        بیمه عمر

این نوع از بیمه ، یک بیمه خاصی است که پس از فوت فرد و یا در صورت مبتلا شدن به بیماری خاصی ، مبلغی به فرد بیمه شده و یا فرد دیگری پرداخت شود.

·        بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی یک بیمه بسیار خوبی است که هنگام سفر می توانید از آن استفاده کنید. برای مثال شرایطی را تصور کنید که در مسافرت هستید و کیف پول شما دزدیده شده است و تنها کاری که میتوانید انجام دهید ، استفاده از بیمه مسافرتی خواهد بود.

·        بیمه درمان

با توجه به اینکه بیمه درمان یکی از پرکاربردترین بیمه ها در کشورمان است ، کمتر کسی وجود دارد که در مورد آن شناخت کافی نداشته باشد. امروزه با هزینه های بالای درمانی ، بهترین کار این است حتما بیمه درمانی داشته باشید.

·        بیمه مسئولیت

این نوع بیمه بیشتر برای موارد کاری کاربرد دارد. به این معنی که یک کافرما برای کارکنان زیردست خود ، میتواند از بیمه مسئولیت استفاده کند تا اگر در طول کار آسیبی به آنها وارد شد ، در قبال آنها مسئول باشد.

·        بیمه اموال

بیمه اموال بیشتر شامل اتومبیل و آتش سوزی می شود و در صورتی که به این دو مورد آسیبی وارد شود ، با این بیمه می توانید ضرر و زیان وارد شده را جبران کنید.

کارگزاری بیمه چیست؟

همیار بیمه در ابتدا باید تاکید کنیم که کارگزاری بیمه با دفتر نمایندگی بیمه متفاوت است و یک نماینده نمی‌تواند کارگزار بیمه باشد زیرا نمایندگان می توانند فقط با یک شرکت بیمه ای همکاری داشته باشند اما کارگزاران بیمه باید از هر شرکت بیمه ای یک کد مجزا دریافت کنند.

کارگزار بیمه در حقیقت یک فرد و یا موسسه ای است که برای انجام معملات بین بیمه گذار و بیمه گر واسطه می شود و در مقابل کارمزدی دریافت می کند.

وظایف کارگزار بیمه

·        کارگزار بیمه مسئول صحت امضای بیمه گذار است. اگر کارگزار بیمه ، اجازه نامه کتبی رسمی داشته باشد و بر اساس آن به جای بیمه گذار ، فرم مربوط به بیمه را امضا کند ، مسئولیت صحت اطلاعات وارد شده در فرم ، بر عهده ایشان خواهد بود.

·        کارگزار بیمه باید تمام معاملات جاری را در دفتر قانونی خود ثبت کند و موظف است آمار و اطلاعات خود را همانطور که بیمه مرکزی عنوان کرده است ، ارائه دهد.

·        کارگزار بیمه باید تضمینی به صورت وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی به بیمه مرکزی ارائه دهد. حداقل میزان این تضمین برای کارگزاری حقیقی پنجاه میلیون تومان و برای کارگزاری حقوقی نیز یکصد میلیون تومان است.

·        کارگزار بیمه موظف است هر سال اظهارنامه مالیاتی آخرین دوره مالی خود را به بیمه مرکزی ارائه دهد.

·        کارگزار بیمه باید قانون بیمه مرکزی ایران ، بخشنامه های ابلاغی بیمه مرکزی و دیگر قوانین کشور را رعایت کند.

حداقل سرمایه برای موسسات بیمه نمایندگی و کارگزاری بیمه چقدر است؟

به موجب ماده 4 مقررات تاسیس و فعالیت موسسات بیمه در مناطق آزاد تجاری صنعتی جمهوری اسلامی ایران ، حداقل سرمایه برای موسسات بیمه ، نمایندگی و کارگزاری بیمه به صورت زیر است :

1.     موسسات بیمه مستقیم با سرمایه حداقل پانزده میلیارد ریال تشکیل می شوند که باید حداقل پنجاه درصد آن به صورت نقد پرداخت شده باشد.

2.     موسسات بیمه متقابل با سرمایه حداقل دویست میلیون ریال تشکیل می شوند که باید حداقل پنجاه درصد آن به صورت نقد پرداخت شده باشد.

3.     موسسات بیمه اتکایی با سرمایه حداقل هشتاد و پنج میلیارد ریال تشکیل می شوند که باید حداقل پنجاه درصد آن به صورت نقد پرداخت شده باشد.

4.     مؤسسات‌ نمایندگی‌ و یا کارگزاری‌ بیمه‌ با سرمایه‌ حداقل‌ سیصد میلیون‌ ریال‌ تشکیل‌ می‌شوند که‌ باید حداقل‌ پنجاه‌ درصد آن‌ به‌ صورت‌ نقد پرداخت‌ شده‌ باشد.

درآمد نمایندگی بیمه

حقوق و درآمد یکی از مسائلی است که برای هر فرد حائز اهمیت است و وقتی صحبت از نمایندگی بیمه می شود ، اولین چیزی که به ذهن می رسد این است که چقدر درآمد از راه اندازی نمایندگی بیمه حاصل می شود. در جواب باید بدانید که هر چقدر میزان اطلاعات و تجربه شما در زمینه بیمه بیشتر باشد ، درآمد شما نیز بیشتر خواهد بود.

عوامل موثر بر درآمد نمایندگی بیمه

·        نوع نمایندگی بیمه

یعنی اگر شما به طور مستقل کار کنید درامد بالایی دارید ، اما اگر برای یک نماینده دیگر به صورت کارمند کار کنید ، درامد کمتری نصیب شما می شود .

·        نوع بیمه

نوع بیمه ای که می فروشید ، به تعیین میزان درآمد شما کمک می کند. هر نوع بیمه فرصت های منحصر به فرد خود را برای جذب مشتریان جدید و افزایش فروش مشتریان فعلی شما فراهم می کند .

·        بیمه عمر و سرمایه گذاری

در بیمه عمر نوع پرداخت بیمه متفاوت است و نماینده بیمه بعد از صادر کردن این بیمه سود بالایی را در همان ابتدا به دست می آورد .

·        مکان

مکانی که شما در آن دفتر نمایندگی بیمه تاسیس می کنید و یا مکانی که به فروش بیمه نامه می پردازید ، در درآمد شما تاثیر زیادی دارد. شما می توانید مکان مورد نظر خود را بر اساس یک عامل که بازار هدف شماست ، تعیین کنید .

·        کمیسیون

درصد و حجم کمیسیون هایی که دریافت می کنید ، می تواند بر درآمد شما به عنوان نماینده بیمه تأثیر بگذارد که باز هم اگر نماینده مستقل باشید مبلغ دریافتی شما بیشتر خواهد بود.

·        مهارت های فرد در صنعت بیمه

هر چه مهارت های فرد بیشتر باشد ، موفقیت بیشتری ممکن است حاصل شود و به پیشرفت بیشتر شما کمک می کند.

·        تجربه

حقوق دریافتی یک نماینده بیمه به این مورد بستگی دارد که چه تعداد کارمند بیمه شما قادر به فروش خدمات هستند. برای بدست آوردن درآمد ثابت ، باید دنبال کارمند برای خود و مشتری باشید. با گذشت سالها تجربه وقتی خدمات بیشتری به مشتری می دهید ، به راحتی می توانید انتظار داشته باشید که درآمد بیشتری کسب کنید.

مزایای اخذ نمایندگی کارگزاری

این که چگونه بدون کد نمایندگی کارگزاری بزنیم ، اهمیت دارد اما ابتدا بهتر است بدانید که اخذ نمایندگی چه منافعی برای شما دارد. در زیر به چند مورد از این مزایا اشاره خواهیم کرد:

·        کار کردن در یک صنعت پایدار

·        خدمت کردن به هموطنان ، دوستان و غیره

·        همکاری با شرکت های بیمه

·        دریافت کارمزد از فروش مستقیم و غیرمستقیم

·        قرار گرفتن تحت پوشش بیمه

·        امکان فروش کلیه رشته های بیمه و دریافت کارمزد از آنها

مزایای پر طرفدار فعالیت در صنعت بیمه

 

·        امکان فعالیت بدون محدویت شغلی حتی افراد شاغل در ادارات و سازمانها دولتی و خصوصی

·        سطح درآمدی نامحدود و متناسـب با میزان فعالیت

·        قابلیت فعالیت بدون نیاز به دفتر کار ، سرمایه اولیه ، مدرک تخصصی و دانشگاهی

·        اعطای وام به نمایندگان و تخفیفات بیمه ای ویژه به نمایندگان رسمی متناسب با کارکرد

·        دریافت کد رسمی نمایندگی بیمه های عمر مطابق با آیین نـامه 96 بـیمه مرکزی ایران

·        پشتیبانی ، آمـوزش تخصصی و رایگان و اعطای مدرک دوره فراگیری بیمه های عمر

نکات مربوط به اخذ نمایندگی بیمه

اگر تمایل دارید که یک نمایندگی بیمه برای خود راه اندازی کنید ، ممکن است هنگام انتخاب شرکت بیمه دچار سردرگمی شوید. به همین منظور ما در نظر داریم تا به چند مورد مهم اشاره کنیم تا شما بتوانید به راحتی یک شرکت بیمه متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید.

برخی از این ویژگی ها عبارت اند از:

·        ضریب توانگری شرکت بیمه

·        تعداد نمایندگان فعال

·        شاخص سود و زیان در بازار سرمایه

·        افتخارات سال های گذشته

·        عملکرد هیئت مدیره

·        رتبه ایفای تعهدات

·        فرآیند آموزشی و نگرش به نیروی انسانی

·        میزان بازدهی سهام شرکت از ابتدای تا کنون

نحوه افزایش درآمد در نمایندگی بیمه

یکی از روش های موثر برای افزایش درآمد از بیمه ، بازاریابی است. هنگامی‌که بازاریاب بخواهد بهترین نتیجه را از فعالیت خود به نمایش بگذارد ، باید تمامی جوانب و روش‌های پیش روی خود را در نظر بگیرد. همچنین لازم است او این روش‌ها را با بیمه‌گر در زمان تنظیم نمونه قرارداد استخدام بازاریاب بیمه در میان بگذارد.

بازاریاب  می‌تواند از روش های بازاریابی و تبلیغاتی مانند رادیو ، تلویزیون ، بیلبورد ، مجلات و روزنامه‌ها که بسیار هزینه بر هستند ، استفاده کند. اما بسیاری از بازاریاب های هوشمند از روش های بهینه‌ای برای جذب مشتری استفاده می‌کنند.

سخن آخر

پاسخ به اینکه چگونه بدون کد نمایندگی کارگزاری بزنیم ، شاید دشوار باشد اما چیزی که پر واضح است این است که می توانید با راه اندازی یک کارگزاری ، در زمینه بیمه فعالیت کنید.